• Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

• Igor Zwierzchowski, uczeń klasy 6b naszej SP 73, zdobył wyróżnienie w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu informatycznego BÓBR. W ten sposób został szkolnym Mistrzem myślenia analitycznego i algorytmicznego, bowiem konkurs słynie z trudnych zadań – zagadek logicznych.
        • Wielkie gratulacje dla Igora! Na taki sukces czekaliśmy kilka lat!

W XVI edycji Bobra wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły startujących w trzech kategoriach:

• Skrzaty dla klas 1-3

• Benjamin dla klas 4-6

• Junior dla klas 7-8

Dobre wyniki, trochę zabrakło do pełnego sukcesu, uzyskali uczniowie klas siódmych: Paweł Kawalec (7c), Łukasz Tchórzewski (7c) oraz Antoni Feter (7d).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom! I zapraszamy naszych uczniów do systematycznych treningów z zagadkami Bobra.

Konkurs Bóbr każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Bóbr powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku. Zadania konkursowe tworzone i wybierane są podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w konkursie.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych od klasy pierwszej do matury.

Grażyna Chmielewska