• Moc w zdrowej żywności zaklęta

• Przerwa – odpoczynek, chwila wytchnienia, nic szczególnego. Związana ze szkołą od niepamiętnych czasów. Wszyscy uczniowie ją lubią, nauczyciele też, szczególnie Ci, którzy nie mają dyżuru. To dlaczego się nią zajmuję, co jest w niej szczególnego?
        • Mam nadzieję, że podobnie jak ja uznacie, że warto. Bardzo proszę, oceńcie sami.

Otóż, w naszej szkole bywają przerwy wyjątkowe, o których warto pisać i mówić i nie można ich nie zauważyć.

Dnia 3.11.2022r. podczas przerw uczniowie brali udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji - Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Co to był za widok? Niech żałuje każdy, kto tego nie widział. Prawie wszyscy, zaczynając od uczniów z klas 1, a kończąc na uczniach z klas 8 czytali książki. Niby przerwa, ale jak nie przerwa. Cisza, spokój, wszyscy zaczytani, wyciszeni, gotowi do kolejnych wyzwań.

Myślicie, że to koniec wyjątkowych przerw, nic bardziej mylnego, były jeszcze inne.

Śniadanie daje moc Zdrowa Przerwa (8.11.2022r.) Tym razem uczniowie uczestniczyli w kampanii poświęconej zdrowemu odżywianiu.

Podczas drugiej i trzeciej przerwy kto żyw gnał na parter, bo tam czekały na wszystkich pięknie udekorowane stoły uginające się pod ciężarem zdrowych przekąsek. Były koktajle, owoce, orzechy, serki, jogurty i woda. Czołowe miejsce zajmował żółtobrązowy ananas z zielonym pióropuszem, który nie tylko wyjątkowo smakował, ale też swym wyglądem zachęcał do skosztowania zdrowych smakołyków.

Wszystko za darmo, a właściwie nie, bo za jeden uśmiech. Po takim śniadaniu można było już przystąpić do ciężkiej i wytężonej pracy – nauki. Takie śniadanie daje moc.

Szczególne podziękowania za zorganizowanie Zdrowej Przerwy składam:

Pani Ani - kierownikowi żywienia,

Pani Angelice – kierownikowi świetlicy,

Paniom Ewie i Edycie – kucharkom,

Paniom Edycie i Agacie - przedstawicielkom Rady Rodziców.

Przed Nami kolejne wyjątkowe przerwy, ale niech to będą niespodzianki.

Marzena Mrozińska

pomysłodawczyni Zdrowej Przerwy