• Z wizytą na Uniwersytecie Warszawskim

• Uczniowie klas 4a i 6a mieli okazję uczestniczyć 5 kwietnia w ciekawej, poglądowej wycieczce – zwiedzaniu jednej z największych polskich uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego
        • Uczelnia została założona w 1816 roku i niedawno obchodziła dwusetne urodziny.

Uczniowie dowiedzieli się, że każdego roku ponad 40 tysięcy studentów ma tu okazję kształcić się w różnorodnych dziedzinach nauki. Zgodnie z naszymi zainteresowaniami możemy studiować nauki humanistyczne, artystyczne lub ścisłe.

uczniowie zwiedzają Uniwersytet Warszawskiuczniowie zwiedzają Uniwersytet Warszawskiuczniowie zwiedzają Uniwersytet Warszawski

Pod opieką profesjonalnego przewodnika uczniowie zwiedzali kampus uniwersytecki, poznawali jego historię dawną i najnowszą a także zapoznawali się z zasadami nauki na wyższej uczelni. Mieli możliwość zasiąść "jako studenci" na sali wykładowej – m. in. Auditorium Maximum im. Adama Mickiewicza, zwiedzić sale Wydziału Historii, Muzeum Uniwersyteckiego oraz siedzibę najwyższych władz uczelni.

Jeśli wziąć pod uwagę ilość i rodzaj zadawanych przewodnikowi pytań – wielu uczniów myśli o tym, żeby w przyszłości była to ich uczelnia…

Dorota Szymańska - Ehrmann

Zapraszamy do galerii Wizyta klas 4a i 6a na Uniwersytecie Warszawskim