• Marzenia stają się rzeczywistością

• Dnia 14 kwietnia br. - w samo południe - podczas uroczystej ceremonii został wmurowany kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego.
        • To wyjątkowe i historyczne wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości: posła RP Pawła Lisieckiego, władze Warszawy, dzielnicy, radnych, przedstawicieli społeczności szkolnej oraz wszystkich przyjaciół naszej Szkoły- na czele z byłą wieloletnią Dyrektor- Panią Bożeną Ćwiklińską.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęła Pani Dyrektor Marzena Mrozińska, która w swoim przemówieniu nawiązała do pierwszych planów budowy hali sprzed ćwierć wieku! Ten „praski cud XXI wieku”- jak określiła budowę hali Pani Dyrektor- nareszcie stał się rzeczywistością. Za to też podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji marzeń.

Swojego wzruszenia nie kryła też była Pani Dyrektor Bożena Ćwiklińska, która od 2000 roku dążyła do ziszczenia planów oraz postawienia tak długo wyczekiwanej hali sportowej godnej Mistrzów Polski w Unihokeju, a na pewno niezbędnej dla szkolnej młodzieży i nie tylko. Ta budowana hala- jak podkreśliła Pani Dyrektor- będzie miejscem, które pozwoli rozwinąć skrzydła dzieciom.

Po wielu przemowach nastąpiło odczytanie treści aktu erekcyjnego poświadczonego podpisami zgromadzonych gości. Oto ci, którzy złożyli swój podpis:

Marcin Litwinowicz- Zastępca Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy

Magdalena Roguska- Wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy

Dorota Łoboda- Przewodnicząca Komisji Edukacji m.st. Warszawy

Karol Szyszko- Przewodniczący Rady Dzielnicy Praga- Północ m.st. Warszawy

Kamil Ciepieńko- Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga- Północ m.st. Warszawy

Robert Kazanecki- Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga- północ m.st. Warszawy

Barbara Domańska- Przewodnicząca Komisji Architektury, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska

Grażyna Szymańczuk – Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Promocji

Andrzej Sowa- Przewodniczący Komisji Oświaty

Dariusz Kacprzak- Zastępca Burmistrza Dzielnicy  Praga- Północ m.st. Warszawy

Jacek Wachowicz- Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga- Północ m.st. Warszawy

Marzena Mrozińska- Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego

Edyta Dzięcioł- przedstawiciel Rady Rodziców SP73

Sylwia Potocka- przedstawiciel społeczności uczniowskiej

Arkadiusz Masny- wykonawca inwestycji- Arcus Technologie Sp. z o.o.

Do powyższego aktu dołączono też akt przygotowany przez społeczność uczniowską i podpisany przez reprezentację uczniów.

Następnie dokonano symbolicznego wmurowania aktu erekcyjnego oraz poświęcenia przez księdza Lucjana Święszkowskiego rozpoczętej budowy.

Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć i wpisów do specjalnej księgi, wszystko po to, by udokumentować ten ważny dla naszej Szkoły moment.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej jest dowodem na to, że marzenia się spełniają!

Małgorzata Pazik

Zapraszamy do galerii zdjęć Wmurowanie kamienia węgielnego pod halę sportową SP73

autor zdjęć: Beata Przybysz

Jednocześnie przypominamy, że zdjęcia są objęte prawami autorskimi. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 wyraża zgodę na pobranie i publikację zdjęć bez możliwości modyfikacji, z zachowaniem autorstwa, podaniem nazwy szkoły oraz nazwy wydarzenia i miejsca, którego dotyczą.

zdjęcia wykonano aparatem Nikon D5600, zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości