• AKTUALNOŚCI w szkole

   • Tydzień dla Ziemi w SP73
    • Tydzień dla Ziemi w SP73

    • Przypadające 22 kwietnia międzynarodowe święto – Światowy Dzień Ziemi rozpoczyna kilkudniowe obchody Tygodnia Dla Ziemi – to wspaniała okazja, aby przyłączyć się do akcji i wspólnie zrobić coś dobrego dla Planety!
    • W naszej szkole działania w ramach Tygodnia Dla Ziemi zainaugurowane zostały 24 kwietnia – każda z klas, od klas 0 do klas ósmych przygotowała gazetki z materiałami dotyczącymi aktualnych problemów, z którymi boryka się nasza planeta – gazetki te, bardzo pomysłowo opracowane - ozdobiły drzwi wszystkich sal lekcyjnych.

     W kolejnych dniach, w klasach 0-3 uczniowie podczas zajęć rozwiązywali quizy o tematyce związanej z aktywnym trybem życia i zbilansowaną dietą, uczyli się piosenek zachęcających do jedzenia warzyw i owoców oraz układali rymowane hasła poświęcone zdrowemu odżywianiu. Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym – wykorzystując jako materiał opakowania po produktach spożywczych w bardzo pomysłowy sposób stworzyli wiele pięknych figurek zwierząt, zarówno domowych jak i gatunków chronionych.     26 kwietnia na terenie szkoły odbyła się gra terenowa EKOMAT, podczas której drużyny, złożone z uczniów klas 1 - 8 rozwiązywały zadania, w których należało wykazać się wiedzą z szeroko pojętej dziedziny ekologii i matematyki. W grze udział wzięło siedem „mieszanych” drużyn – w każdej zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie – wszyscy zaprezentowali bardzo wyrównany, wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności.

     Uczniowie klas 0-8 podczas zajęć z wychowawcami wymyślali i opracowywali graficznie rymowane hasła, poświęcone globalnym problemom związanym z ochroną środowiska. Wykonane przez nich plakaty wykorzystane zostały podczas happeningu podsumowującego akcję Tydzień Dla Ziemi. Klasy, które przygotowały najciekawsze i najbardziej pomysłowe gazetki na drzwiach sal lekcyjnych oraz plakaty z hasłami dotyczącymi ochrony środowiska - zostaną nagrodzone, po wytypowaniu przez komisję, złożoną z przedstawicieli grona pedagogicznego i Samorządu Szkolnego.     W akcję Tydzień Dla Ziemi bardzo aktywnie włączyła się świetlica szkolna – oprócz udziału uczniów we wszystkich działaniach prowadzonych na terenie szkoły zorganizowane zostały warsztaty o tematyce ekologicznej a także turniej wiedzy, dotyczący ochrony środowiska. Uczniowie pod opieką świetlicy przygotowali również swoje plakaty do wykorzystania na happeningu.

     W trakcie Tygodnia Dla Ziemi odbyły się także tematyczne wycieczki – klasa 6b brała udział w warsztatach poświęconych tematyce zdrowego żywienia.

     Zwieńczeniem, podsumowującym prowadzone w przez naszą szkołę działania w ramach Tygodnia Dla Ziemi było zorganizowanie uroczystego happeningu.     Wszyscy uczniowie wraz z Dyrekcją szkoły i nauczycielami przemaszerowali ulicami wokół szkoły oraz terenu pobliskiego Centrum Praskiego Koneser, z uśmiechem, niosąc wykonane przez siebie plakaty z hasłami zachęcającymi do troski o naszą planetę, śpiewając piosenki promujące zdrowy tryb życia. W strojach uczestników dominował kolor zielony! Nasz happening uświetniła swoją obecnością przedstawicielka Władz Dzielnicy Praga - Północ m.st. Warszawy - Przewodnicząca Komisji Architektury, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska – Pani Barbara Domańska.

     W działania związane z obchodami Tygodnia Dla Ziemi 2023 zaangażowała się bez wyjątku cała społeczność naszej szkoły - wszyscy uczniowie, od najmłodszych do najstarszych, cała kadra pedagogiczna i pracownicy szkoły a także rodzice – niosąc pomoc dzieciom w przygotowaniu materiałów.

     Wspólna praca przyniosła nam wiele satysfakcji i radości, a podjęte przez nas działania były wyrazem godnej do naśladowania postawy ludzi dbających o własny dom, naszą planetę Ziemię.

     Dorota Szymańska - Ehrmann

     Zapraszamy do galerii Dzień Ziemi 2023 w SP73

     Wszystkie plakaty prezentujemy w Galerii plakatów z okazji Dnia Ziemi 2023

    • Wróć do listy artykułów
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Copyright Szkoła Podstawowa nr 73       

  Wszelkie prawa zastrzeżone