• Zima w Mieście 2020 w SP 73

• Program tegorocznej akcji „Zima w mieście” w naszej szkole był bardzo urozmaicony, dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników.
        • Były wycieczki na seanse filmowe: Doktor Dolittle, Chłopiec i wilk, Gang zwierzaków oraz na spektakle teatralne: Dziadek do orzechów, Pipi Wędrowniczka, a nawet spotkanie z bajarzem Szymonem Góralczykiem w Bibliotece Publicznej przy ul. Ząbkowskiej.

Uczestnicy akcji wzięli udział w licznych zajęciach o charakterze edukacyjnym w Centrum Nauki Kopernik, Centralnym Domu Technologii, w warszawskim ZOO oraz w Muzeum Łowiectwa w Łazienkach Królewskich.

Zima w Mieście w SP 73 to również zajęcia rekreacyjno-sportowe na pływalni DOSiR Prawy Brzeg, Kręgielni 7club przy ul. Jagiellońskiej, Hulakula, czy na plaży w klubie Monta Club. Najstarszym grupom sporych emocji dostarczyły ćwiczenia na Strzelnicy FSO.

Atrakcyjnych zajęć nie brakowało również w szkole. Do najciekawszych niewątpliwie należały warsztaty przyrodniczo-naukowe, w czasie których każdy miał możliwość zrobienia kompozycji lasu w słoiku oraz dekorowania ekologicznej torby.

Dzieci chętnie brały udział w różnych aktywnościach, zadawały pytania podczas spotkań ze specjalistami, grały w gry planszowe, uczestniczyły w turniejach i konkursach, a w wolnych chwilach pod czujnym okiem instruktora sportu, brały udział w zajęciach sportowych.

Joanna Filipiuk

Marzena Mrozińska