• AKTUALNOŚCI w szkole

   • Tydzień Ekologiczny za nami!
    • Tydzień Ekologiczny za nami!

    • Wspólny przemarsz całej społeczności szkolnej ulicami Pragi zakończył obchody Tygodnia Ekologicznego 2024, którego początkiem był 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

    • Uczniowie maszerowali niosąc wykonane przez siebie plakaty z hasłami promującymi szeroko pojęty zdrowy styl życia, a szczególnie aktywność fizyczną i jej wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. W strojach uczestników happeningu dominowały kolory zielony oraz niebieski – barwy naszej Planety. Klasy 0-3 specjalnie na tę okazję nauczyły się odpowiedniej tematycznie piosenki, więc marszowi towarzyszył śpiew a humory dopisywały wszystkim!


     Parada społeczności SP73 ulicami Pragi kończącej obchody Tygodnia Ekologicznego 2024 z okazji Międzynarodowego Dnia ZiemiParada społeczności SP73 ulicami Pragi kończącej obchody Tygodnia Ekologicznego 2024 z okazji Międzynarodowego Dnia ZiemiParada społeczności SP73 ulicami Pragi kończącej obchody Tygodnia Ekologicznego 2024 z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

     Fotorelacja z Parady w galerii Parada SP73 z okazji Tygodnia Ekologii


     Plakaty wykonane wspólnym wysiłkiem klasowym oraz indywidualnie przez uczniów można podziwiać w specjalnej galerii zdjęć.


     Plakaty z okazji Tygodnia Ekologii 2024 - praca klasowaPlakaty z okazji Tygodnia Ekologii 2024 - praca klasowaPlakaty z okazji Tygodnia Ekologii 2024 - praca klasowa

     Galeria plakatów indywidualnych i klasowych Tydzień Ekologii 2024 - prace uczniów


     Tydzień Ekologiczny w szkole to także wiele innych działań – w klasach odbyły się zajęcia biologii poświęcone tematyce zdrowego stylu życia, temat ten był również obecny na zajęciach z wychowawcami.

     Świetlica szkolna zorganizowała dla uczniów grę terenową, zakończoną wspólnym odtańczeniem zumby (!) oraz przygotowała piękne okolicznościowe dekoracje w korytarzu szkolnym. Klasa 6b uczestniczyła w zajęciach „Wiem, co jem – i nie marnuję jedzenia”, podczas zajęć uczniowie mogli samodzielnie przygotować zdrowe posiłki. Klasa 4a wzięła udział w zajęciach, poświęconych Dniu Ziemi, zorganizowanych w Bibliotece Publicznej na ul. Ząbkowskiej. Uczniowie klasy 5a oraz członkowie Koła Geograficznego wzięli udział w lekcji online z cyklu „Wirtualne Podróże – nauka w plecaku”, poświęconej Światowemu Dniu Ziemi. Klasa 5a miała też okazję zmierzyć się z zadaniem własnoręcznego wykonania domków dla owadów na zajęciach prowadzonych w Praskim Centrum Kreatywności przez pracowników FabLab Targowa i z zadania wywiązała się celująco.

     Podsumowując – nasi uczniowie pokazali, że dobrze wiedzą na czym polega zdrowy styl życia – teraz czas na wdrożenie prezentowanych haseł w swoich codziennych aktywnościach, nie przez tydzień lecz przez cały rok!

     Dorota Szymańska-Ehrmann

      


     Fotorelacja z Parady w galerii Parada SP73 z okazji Tygodnia Ekologii

     Galeria plakatów indywidualnych i klasowych Tydzień Ekologii 2024 - prace uczniów

     Fotografie uczniów wykonano przy użyciu sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości

     Autorka zdjęć: Aneta Mierzejewska

      

      

    • Wróć do listy artykułów
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Copyright Szkoła Podstawowa nr 73       

  Wszelkie prawa zastrzeżone