• Akcja Bezpieczeństwo Komunikacyjne

• Przez cały tydzień, od 6 do 10 maja, w naszej szkole miała miejsce akcja pod hasłem Bezpieczeństwo Komunikacyjne.

• W trakcie godzin wychowawczych oraz na lekcjach techniki i edukacji dla bezpieczeństwa nauczyciel techniki przypominał o zasadach pasujących na drogach publicznych. Powtórka dotyczyła m.in. rodzajów znaków drogowych i ich przykładów; kto ma prawo poruszać się po drogach dla rowerów, kto po chodniku, a kto po pasie jazdy dla rowerów; hierarchii ważności sygnałów i znaków na skrzyżowaniu, rodzajów skrzyżowań, manewrów na rowerze, pojęć takich jak: urządzenia wspierające ruch (UWR), czyli sprzęt tradycyjny, np. deskorolka, rolki oraz urządzenia transportu osobistego (UTO), czyli sprzęt elektryczny, np. hulajnoga elektryczna, deskorolka elektryczna.

tablica akcji Bezpieczeństwo Komunikacyjnezajęcia w klasach w ramach akcji Bezpieczeństwo Komunikacyjne

I najważniejsze- KARTA ROWEROWA. Jeśli chcesz poruszać się po drogach publicznych twoim obowiązkiem jest posiadać kartę rowerową! Upoważnia ona do osoby między 10. a 18.rokiem życia do jazdy na rowerze oraz na urządzeniach transportu osobistego.

Egzamin teoretyczny został przeprowadzony w trakcie tego tygodnia. Egzamin praktyczny odbędzie się 21 maja w plenerze.

Była to pierwsza tego typu akcja w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi...

Zapraszamy do galerii Akcja Bezpieczeństwo Komunikacyjne

Monika Osowska