• AKTUALNOŚCI w szkole

• Podsumowanie pracy koła chemicznego

• W ramach zajęć koła chemicznego zainteresowani uczniowie klas siódmych i ósmych zdobywali dodatkową wiedzę na temat właściwości i roli substancji chemicznych występujących w przyrodzie.
        • Doskonalili także swoje umiejętności manualne podczas wykonywania ćwiczeń laboratoryjnych i doświadczeń chemicznych.

Kilka przykładowych tematów:

1. Badanie odczynu pH roztworu – znaczenie wskaźników kwasowo-zasadowych.

2. Właściwości kwasu benzoesowego – sublimacja i resublimacja.

3. Właściwości utleniające nadmanganianu potasu.

4. Zastosowanie dwuchromianu potasowego w metodach analitycznych.

5. Badanie właściwości higroskopijnych polimerów zawartych w pieluchach dla niemowląt.

6. ,,Smakowite” zajęcia koła chemicznego - produkcja karmelowych lizaków.

7. Przewodnictwo elektryczne – elektroliza soli kwasu siarkowego (VI).

8. Wykorzystanie różnicy gęstości poszczególnych substancji przy sporządzaniu barwnych roztworów.

9. Analiza jakościowa - zajęcia koła w laboratorium technikum chemicznego

10. Ustalanie odczynu roztworu z wykorzystaniem dedykowanego programu komputerowego - zajęcia pozalekcyjne uczniów klas ósmych w OEIiZK

Praca zdalna spowodowała, że zajęcia przyjęły nieco odmienną formę. Uczniowie mogli brać udział w zajęciach koła online lub samodzielnie wykonywać polecone zadania, zgodnie z instrukcjami i odsyłać efekty swojej pracy.

W ramach projektu „Chemia wokół nas” w oparciu o zdobyte materiały z różnych źródeł, przede wszystkim z internetu, uczniowie wybrane przez siebie tematy opracowywali w formie prezentacji multimedialnych, które mogą stanowić bardzo przydatne materiały dydaktyczne

Zapraszamy do:

Galerii Koło chemiczne 2019/2020