• AKTUALNOŚCI w szkole

• Najmłodsi uczniowie o swoich zajęciach w oddziałach przedszkolnych

• Jesteśmy uczniami oddziału 0B w naszej szkole. Przychodząc na początku roku szkolnego, baliśmy się tego, co nie znane i czy nauka będzie trudna. Dziś możemy powiedzieć, że jest super.
        • Nauczyciele organizują nam bardzo atrakcyjne zajęcia. Wiedzę zdobywamy metodami zabawowymi, co pozwala łatwiej nam zapamiętać wiadomości.

Ostatnio podczas zajęć z edukacji matematycznej, układaliśmy cyferki z naszych ciał. W edukacji polonistycznej również radzimy sobie coraz lepiej. Poznaliśmy już większość literek i nauka czytania sprawia nam dużo radości. Na zajęciach z języka angielskiego, bawimy się, gramy i śpiewamy po angielsku. Pomaga nam w tym Daizy, nasza ulubiona maskotka.

Podczas pobytu w szkole, mamy możliwość rozwoju swoich zainteresowań i uzdolnień. Na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej (prowadzonych przez nauczyciela gimnastyki korekcyjnej, instruktora gimnastyki sportowej)  dbamy o wszechstronny rozwój fizyczny, korekcję wad postawy kręgosłupa i kończyn dolnych, rozciągamy mięśnie nadmiernie napięte,  wzmacniamy mięśnie osłabione. Zajęcia wzbogacone są ćwiczeniami oddechowymi, elongacją kręgosłupa oraz wzmacnianiem czucia głębokiego.

Natomiast na zajęciach z gimnastyki sportowej poznajemy podstawowe ćwiczenia gimnastyczne, uczymy się układów na ścieżce gimnastycznej  na ławeczce, a także skoków przez kozła. W przyszłości będziemy mogli zaprezentować swoje umiejętności na Mistrzostwach Dzielnicy w Gimnastyce Sportowej i na pokazach szkolnych, tak jak nasi starsi koledzy.

Lubimy też zajęcia czytelnicze, podczas których panie czytają nam bajki a najciekawsze są zawsze te z morałem, oraz  zajęcia plastyczno-techniczne i muzyczne. Na tych zajęciach uczymy się też zasad współpracy i współdziałania w grupie.

Oprócz tego nad naszym prawidłowym rozwojem czuwają specjaliści. Ich wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Możemy liczyć na pomoc: socjoterapeuty, ortooptyka, terapeuty pedagogicznego, terapeuty Integracji Sensorycznej, logopedy i pedagoga szkolnego.

Nauka w szkole jest ogromną przyjemnością, dlatego serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

Zapraszamy do naszej małej GALERII

Opracowała: