• AKTUALNOŚCI w szkole

• Konferencja Polish E2 | Education Exchange

• Grażyna Chmielewska, nauczyciel informatyki w naszej szkole, posiadająca tytuł Innovative Educator Expert, wystąpiła 25 października 2019 na ogólnopolskiej konferencji Polish E2 Educational Exchange w Warszawie

• Uczestnikom konferencji przedstawiła realizowany w praskich szkołach projekt Dzielnica Marzeń w Minecraft. Uczniowie pracując w środowisku gry Minecraft oprócz umiejętności informatycznych uczyli się projektowania rozwiązań urbanistycznych, tworzenia zrównoważonej energetycznie, zielonej i przyjaznej mieszkańcom dzielnicy przyszłości.

Realizacja projektu zachęcała uczniów do kreatywnego myślenia, rozwijania umiejętności pracy zespołowej czy twórczego rozwiązywania problemów.

Projekt Dzielnica Marzeń to doskonały przykład edukacji STEAM, czyli interdyscyplinarnego podejścia do uczenia się, które wykorzystuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę, pozwala uczyć się w sposób bardziej kompleksowy, dostosowując jednocześnie zdobyte umiejętności do realnych potrzeb.

Prezentacja Grażyny Chmielewskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników, którzy dopytywali o szczegóły projektu realizowanego w SP73. W opinii Agaty Kapicy Managera Programu Microsoft dla Edukacji, organizatora konferencji, wystąpienie Grażyny Chmielewskiej było bardzo inspirujące i motywujące dla wszystkich.

Konferencja Education Exchange (E2) to spotkanie najbardziej innowacyjnych edukatorów z całej Polski uczestniczących w międzynarodowym programie Microsoft Innovative Educator Expert. W Polsce społeczność MIE Expertów tworzy ponad 260 osób – są to dyrektorzy szkół, nauczyciele różnych przedmiotów, trenerzy i konsultanci, administratorzy IT.

Grażyna Chmielewska

• Wróć do listy artykułów