• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 w SP 73

• Pierwszego września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. To był szczególny dzień nie tylko dla uczniów, rodziców i nauczycieli. To również ważny dzień dla Pani Marzeny Mrozińskiej, która od pierwszego września pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego w Warszawie.
        • W uroczystościach o godz. 11.30 wzięli udział przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Praga Północ: Pan Dariusz Kacprzak- Zastępca Burmistrza, Pan Jacek Wachowicz- Wiceprzewodniczący Rady, Pani Barbara Domańska- Radna oraz przedstawiciel Rady Rodziców – Pani Małgorzata Smolińska.

Na początku uroczystości wprowadzony został sztandar szkoły i zaśpiewany hymn państwowy. Następnie przemówiła Dyrektor Szkoły – Pani Marzena Mrozińska, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na sali: gości z Urzędu Dzielnicy, uczniów, nauczycieli i rodziców. Powiedziała kilka słów o sobie, o wizji szkoły, którą chciałaby uczynić królewską, o bezpieczeństwie i szczepieniach w szkole. Pani Dyrektor przypomniała również wszystkim o reżimie sanitarnym: dystansie, dezynfekcji i maseczkach.

Więcej zdjęć z uroczystości w Galerii

Po wystąpieniu Pani Dyrektor głos zabrali przedstawiciele Urzędu Dzielnicy i Rady Rodziców. Pan Dariusz Kacprzak – Zastępca Burmistrza Dzielnicy pogratulował Dyrektor Szkoły – Pani Marzenie Mrozińskiej objęcia nowego stanowiska, życzył wszystkim spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego, a dla najmłodszych uczniów miał miłą niespodziankę – unikatową grę Pragle, dzięki której można odkrywać zabytki dzielnicy Praga Północ.

Podwójną funkcję pełnił Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy – Pan Jacek Wachowicz, który jest również absolwentem Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73. Miło wspominał nauczycieli oraz lata, które spędził w murach naszej szkoły.

Pani Małgorzata Smolińska – Przewodnicząca Rady Rodziców powitała wszystkich serdecznie i przekazała życzenia udanego roku oraz nauki w trybie stacjonarnym.

Po części oficjalnej, uczniowie wraz z rodzicami udali się do sal na spotkanie z wychowawcami.

Ewa Kowalska

Zapraszamy do Galerii: Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022