• Wycieczka do Torunia

• Korzystając z pięknej, słonecznej pogody klasy 6a, 6b, 7c i 7e wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania najstarszej części miasta, zrobiliśmy sobie zdjęcia pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.
        • Następnie udaliśmy się obejrzeć XV - wieczny dom wybitnego astronoma, w którym obecnie mieści się jego muzeum.

W Planetarium czyli Centrum Popularyzacji Kosmosu w Toruniu obejrzeliśmy seans, w czasie którego podróżowaliśmy na Księżyc i na Marsa. W czasie lotu statkiem kosmicznym próbowaliśmy wylądować na różnych planetach. Sprawdzaliśmy jak wygląda z bliska Księżyc oraz Jowisz. Szukaliśmy na nocnym niebie Wielkiej Niedźwiedzicy.

Po obiedzie w restauracji, udaliśmy się na piernikowe warsztaty. Po krótkiej pogadance, dzięki której dowiedzieliśmy się jakie sekretne przyprawy dodaje się do ciasta na pierniki, zaproszono nas do ogromnej kuchni, w której przygotowaliśmy nasze własne pierniczki. Wyszły piękne i aromatyczne, a smakowały wyśmienicie.

Na koniec pobytu w Toruniu obejrzeliśmy Krzywą Wieżę, próbowaliśmy oprzeć się o nią, co nie było łatwe. Oczywiście nie zabrakło czasu na piernikowe zakupy.

Z żalem opuszczaliśmy to piękne i pachnące korzennymi przyprawami miasto.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej wyprawy: Wycieczka do Torunia (galeria otwiera się w nowym oknie)

Beata Przybysz