• AKTUALNOŚCI w szkole

• Ślubowanie Klas Pierwszych

• W Dzień Edukacji Narodowej, 14 października, pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego zostali oficjalnie pasowani na uczniów tej placówki.

• W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania panie dyrektor: Bożena Ćwiklińska i Joanna Banaszek, dokonały symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Wychowawcy zaś wręczyli dyplomy pasowania na ucznia SP73

Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały wykonać szereg różnych zadań i zdobyć 6 kolorowych kredek w przedstawieniu „W królestwie króla Kredkosa’’. Mimo stresu związanego z publicznym występem, świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Część artystyczną zakończył pokaz umiejętności szkolnych gimnastyczek - medalistek, pod kierunkiem pani Anny Olawy.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Iwona Leusz

Zapraszamy do Galerii