• Wizyta w Centrum Olimpijskim

• W dniu 20 stycznia 2022 r. uczniowie klasy 7B udali się na wycieczkę do Centrum Olimpijskiego przy ul. Wybrzeże Gdańskie 4 w Warszawie. Siedziba PKOl powstała w zielonym pasie na płaskim nabrzeżu Wisły, przy trasie szybkiego ruchu. Obiekt sąsiaduje z fortyfikacjami Cytadeli Warszawskiej z jednej strony i Kępą Potocką z drugiej, a bezpośrednio z Klubem Sportowym Spójnia.

• Centrum Olimpijskie PKOl im. Jana Pawła II to serce polskiego sportu. Tu Polska Reprezentacja Olimpijska składa ślubowanie i stąd wyrusza na Igrzyska Olimpijskie.

11 października 2002 roku wmurowany został  symboliczny kamień węgielny pod budowę Centrum Olimpijskiego. Przekazanie obiektu do użytku nastąpiło 27 maja 2004 roku, gdzie – już w swojej nowej siedzibie – Polski Komitet Olimpijski odprawił Polską Reprezentację Olimpijską udającą się na Igrzyska Olimpijskie w Atenach.

W Centrum odbywa się wiele ważnych sportowych, kulturalnych i edukacyjnych wydarzeń. Realizowany jest szeroki, wielokierunkowy program edukacji olimpijskiej dzieci i młodzieży, propagowany jest olimpizm, polskie tradycje sportowe oraz związki sportu ze sztuką.

W Centrum Olimpijskim znajdują się: Biuro Polskiego Komitetu Olimpijskiego, sale konferencyjne, Muzeum Sportu z ekspozycją stałą i czasową, kino, galeria sztuki współczesnej, restauracja Moonsfera, Klub Olimpijczyka oraz siłownie, sauny i kluby fitness: Gym Generation i Zdrofit.

Uczniowie klasy 7B mogli wysłuchać historii Centrum, obejrzeć ekspozycje i poszczególne pomieszczenia a także wziąć udział w ćwiczeniach sportowych, korzystając z zasobów Centrum. Na koniec otrzymali upominki w postaci plecaków promujących bieżącą Olimpiadę w Pekinie.

Galeria Wycieczka do Centrum Olimpijskiego

Daniela Bartosiak