• E-Lekcje klasy 1-3

• Kolejne dni nauki poza szkołą – klasa 3a i 3b

• 23.03.2020
        • Szanowni Państwo, Kochane Dzieci,

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i realizację zadań w zeszłym tygodniu.

• Wszyscy uczymy się działać w nowych warunkach. Bardzo jesteśmy z Was (z dzieci) dumne, że tak świetnie dajecie sobie radę. Wasze prace były naprawdę super!

Przesyłamy kolejne zadania i zagadnienia do realizacji. Tym razem tylko na dwa dni: 23, 24.03.20r. Następne pojawią się w środę 25.03.20r.

Język polski

♦ przypomnij sobie jak należy napisać opowiadanie (nie zapomnij o akapitach i jego budowie - wstęp, rozwinięcie , zakończenie )

♦ napisz opowiadanie pt.: „Miałem/am niezwykły sen” lub   „Mój przyjaciel robot”. Wyślij  pracę pisemną w wiadomościach do swojej pani nauczycielki (klasa 3a p. Marzena Mrozińska, klasa 3b p. Iwona Elznerowicz) na Librusie lub zrób zdjęcie i prześlij SMS,

♦ skorzystaj z bezpłatnej platformy edukacyjnej Eduelo (loginy i hasła przesłałyśmy w zeszłym tygodniu) i wykonaj ćwiczenia z Gramatyki – zakładka: Rzeczownik, Rodzaje rzeczownika (po zalogowaniu wybierz  -Graj w guizy, a następnie Język polski - Gramatyka - zakładka Rzeczownik, Rodzaje rzeczownika i wykonaj ćwiczenia). My też z Wami gramy! Efekty Waszej pracy mamy dostępne w Raportach.

Uczniowie Klasy 3b czytają lekturę H Ch. Andersena pt: „Królowa Śniegu”, można skorzystać z portalu lektury.gov.pl

Uczniowie Klasy 3a czytają lektury zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Matematyka

Skorzystaj z bezpłatnej strony MATZOO.PL  - wykonaj ćwiczenia z zakładki  Kalendarz i czas - klasa 3, punkt 4 – Ile czasu minęło?  i punkt 6 – Która godzina (po południu)?

Uzyskane wyniki umieść najpóźniej we wtorek  (24.03.20r. ) na Librusie w wiadomościach lub  prześlij SMS .

Środowisko

Załóż hodowlę cebuli (szczypiorku), obserwuj ją, wszystkie zmiany notuj w karcie obserwacji (podobnie jak przy hodowli fasoli -  data obserwacji, zaobserwowane zmiany ). Efekty swojej pracy prześlij przez telefon (zrób zdjęcie) lub w wiadomościach  - Librus. Wyhodowany szczypiorek wykorzystaj do sałatki, kanapki lub twarożku. Smacznego!

Hodowla cebuli – szczypiorku

Co potrzebne: doniczka lub duży pojemnik po serku, jogurcie, ziemia, cebulka 1 lub 2, woda. Jeśli nie masz doniczki i ziemi,  wystarczy słoik i woda lub pojemnik i wata.

Przygotowanie hodowli

- nasyp ziemi do doniczki,

- wsadź do ziemi cebulkę, ugnieć ziemię wokół cebulki. Cebulka musi trochę wystawać z ponad ziemię,

- podlej roślinę

Jeśli nie nasz ziemi

- przygotuj słoik,

- nalej do niego wody,

- umieść cebulkę w słoiku tak, aby tylko jej część  była w wodzie, a pozostała część nad słoikiem

Lub

- przygotuj płaski pojemnik,

- wyłóż go watą,

- zwilż watę wodą,

-ułóż na wacie cebulę,

- obserwuj i notuj zachodzące zmiany.

Nie zapomnij podlewać cebulki!

Możesz obejrzeć filmik, jak to zrobić na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=2dj5BCY1OAc

lub zdjęcia na stronie: https://muratordom.pl/ogrod/rosliny/pedzenie-cebuli-w-domu-sposob-na-swiezy-szczypior-zima-aa-FeDZ-g4xe-JKpH.html

WF

Ćwicz codziennie przez co najmniej 10 minut. Możesz wykorzystać te ćwiczenia, które wykonywałeś/łaś podczas lekcji wf w szkole. Napisz jakie ćwiczenia wykonałeś/łaś.

Miłej pracy

Dbajcie o Siebie!