• E-Lekcje klasy 4-8

• 30.03.2020
        • Lekcje z plastyki dla klas 4-7 Nauczyciel: Joanna Banaszek

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

Przygotowałam kolejne tematy prac plastycznych na tydzień trzeci i czwarty.

Liczę, że poprzednie już zrobiliście

Czekam na zdjęcia. Możecie je przesyłać na adres banaszek.joanna@sp73.edu.pl (do świąt dobrze byłoby gdyby każdy przesłał zdjęcia czterech prac-postarajcie się o ładne, wyraźne, dobrze oświetlone zdjęcia)

KLASA 4

1. Przygotuj rolki po papierze toaletowym. Niektóre rolki przetnij na pół - to będą małe króliki, niektóre zostaw oryginalnej wielkości na duże króliki. Inne rolki potnij na paski na uszy. Teraz połącz elementy, pomaluj lub oklej koloryzm papierem. Możesz ozdobić króliki kokardkami, zrobić im noski i czarnym markerem dorysować oczy i wąsy.

2. Wejdź na stronę krokotak.com i wyszukaj ORIGAMI CHICKEN, wykonaj pracę i prześlij zdjęcie.

KLASA 5

1.Narysuj ołówkiem wybrane naczynie lub pojemnik ze swojego otoczenia. Przed wykonaniem zadania zaobserwuj jak światło wpływa na wygląd przedmiotu.

2. Wejdź na stronę krokotak.com i wyszukaj PAPER HENS, wykonaj pracę i prześlij zdjęcie.

KLASA 6

1. Obrysuj swoją dłoń tyle razy ile konturów zmieści się na powierzchni kartki. Płaszczyzny wewnątrz konturów wypełnij różnymi punktami i liniami - prostymi, przerywanymi, ukośnymi, grubymi, falistymi, cienkimi, krzyżującymi się. Użyj kilku narzędzi i kolorów.

2. Wejdź na stronę krokotak.com i wyszukaj BIRDS ORIGAMI, wykonaj pracę i prześlij zdjęcie

KLASA 7

1.Przyklej w dowolnym miejscu po prawej lub lewej stronie arkusza papieru wyciętą z gazety fotografię krajobrazu. Następnie namaluj lub narysuj widok tej przestrzeni rozciągający się poza naklejonym fragmentem we wszystkich kierunkach. Postaraj się użyć kolorów jak najbardziej podobnych do barw zastosowanych na fotografii.

2.Wyszukaj w dostępnych źródłach: podręczniki, książki i Internet instrukcję do wykonania żurawia orgiami. Wykonaj papierowego żurawia i prześlij zdjęcie.

Miłej pracy, dużo zdrowia.

Joanna Banaszek