• E-Zajęcia (terapie, świetlica, koła)

• Podróżuj dzięki książce!

• 10.04.2020 03:52
        • W najbliższym czasie wielu z nas będzie zmuszonych do rezygnacji z wyjazdów. Dlatego w trakcie kwarantanny warto zaglądać do książek, które być może choć w części zrekompensują nam odwołane podróże i wakacje.
        • Podróże i książki to dwa świetne sposoby żeby pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Każde dziecko to urodzony odkrywca, który w takich książkach zdobędzie nowe lądy i pozna nowe gatunki. Jakie książki o podróżach wybrać żeby odkrywać z dziećmi nowe światy, zainteresować je podróżami lub rozwinąć ich pasję?

Dla najmłodszych:

10 niesamowitych przygód Neli - praca zbiorowa

Nela to rezolutna 8-letnia dziewczynka, której odwagi i ciekawości świata mogłoby pozazdrościć wielu dorosłych. Możecie kojarzyć ją z jej programu „Nela, mała reporterka”, a także z serii bestsellerowych książek o jej przygodach w podróży.„10 niesamowitych…” to pierwsza książka z tej serii, która wprowadza nas w niezwykły świat „małej reporterki”. Nela w prosty i zrozumiały dla najmłodszych – ale wciąż barwny i wciągający! – sposób opisuje swoje podróże.

Rzym dla młodych podróżników. Przewodnik ilustrowany, Marta Spingardi

To kolejny z serii przewodników po europejskich miastach przeznaczony właśnie dla najmłodszych. Bogato ilustrowana książka opowiada o najważniejszych miejscach w Rzymie za pomocą krótkich i zabawnych historyjek.

Baśnie dla dzieci i dla dorosłych, Beata Pawlikowska

Narracja książki to swoisty dialog między Pawlikowską a jej kotem, Krzysiem Kolumbem. Razem opowiadają oni ciepłe i wzruszające historie o niezwykłych bohaterach. Choć opowieści różnią się od siebie tematyką i występującymi w nich bohaterami, to łączy je przesłanie, które głosi, że osiągniemy szczęście tylko wtedy, gdy będziemy żyć uczciwie i w zgodzie z naturą.

I dla  nieco starszych:

Autostopem przez życie, Przemek Skokowski

Niesamowita opowieść, niesamowitego człowieka! Przemek Skokowski, autor książki, pokonuje trasę z Gdańska do Birmy autostopem, po drodze spotyka go wiele przygód. Książka na jeden, maksymalnie dwa wieczory. Polecam!

Zielona sukienka, Małgorzata Szumska

To opowieść o rodzinnej historii, podróży na Syberię i Kazachstanu, dotarciu do miejsc, gdzie zostali zesłani dziadkowie autorki. Niezwykłe wspomnienia babci i dziadka z czasów ich młodości oraz historia Małgośki z jej podróży do Rosji.

Mali książęta, Conor Grennan

Amerykanin, który nie ma pojęcia o opiece nad dziećmi, postanawia wyjechać na trzy miesiące do Nepalu, gdzie będzie zajmować się podopiecznymi z domu dziecka. Lekkoduch, któremu nie w głowie biedne i samotne dzieci, zmienia swoje życie i zaczyna dostrzegać inne wartości, które od tamtej pory będą miały dla niego znaczenie. Pełna humoru, niekiedy wzruszająca historia z Nepalem w tle.

opisy książek ze stron wydawców

opracowała: Martyna Kozłowska