• Laboratoria Przyszłości w SP73

   • #LaboratoriaPrzyszłości i Dzień Otwarty 2023
    • #LaboratoriaPrzyszłości i Dzień Otwarty 2023

    • Zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez szkołę sprzęt: roboty LEGO, długopisy 3D, aparat fotograficzny NIKON bardzo nam się przydał podczas tegorocznego Dnia Otwartego.
    • Dla naszych gości przygotowaliśmy warsztaty z robotyki i długopisów 3D, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i niewątpliwie należały do atrakcji wydarzenia.

     Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mieli okazję po raz pierwszy tworzyć grafikę za pomocą długopisów 3D. Przygotowaliśmy bogatą bibliotekę modeli. Uczestnicy warsztatów sami decydowali o wyborze modelu do wykonania. Powstała piękna kolekcja kolorowych gwiazdek, motyli i ptaszków.

     Warsztaty z robotyki przygotowali i prowadzili członkowie koła informatycznego CMI działającego w naszej szkole.


     dziecko z mamą pracują z długopisami 3Ddziecko tworzy model ptaszka za pomocą długopisu 3Dbudowanie toru dla robotycznego pojazdu


     Specjalnie na Dzień Otwarty uczniowie zbudowali z zestawów LEGO Education SPIKE™ Prime robota pieska, robota kraba oraz robota pojazd terenowy. Dla każdego z nich napisali program sterujący.

     Uczestnicy warsztatów układając z kolorowych płytek tor przeszkód sprawdzali możliwości robotów nie mogąc się nadziwić: skąd robot wie, że ma jechać prosto, skręcić w lewo lub prawo czy się zatrzymać.

     Wszyscy chętni mogli również pod okiem trenerów – uczniów- popróbować swoich sił w budowaniu robota według własnego pomysłu.

     Całe wydarzenie Dzień Otwarty w SP73 udokumentowaliśmy aparatem fotograficznym NIKON, który również należy do wyposażenia Laboratorium Przyszłości

     Zapraszamy do galerii!

     Dzień Otwarty 2023 w SP73

     #LaboratoriaPrzyszłości w Dniu Otwartym 2023

     Roboty LEGO na warsztatach CMI

     Grażyna Chmielewska

    • Wróć do listy artykułów
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Copyright Szkoła Podstawowa nr 73       

  Wszelkie prawa zastrzeżone