• Laboratoria Przyszłości w SP73

• #LaboratoriaPrzyszłości i Dzień Otwarty 2023

• Zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości przez szkołę sprzęt: roboty LEGO, długopisy 3D, aparat fotograficzny NIKON bardzo nam się przydał podczas tegorocznego Dnia Otwartego.
        • Dla naszych gości przygotowaliśmy warsztaty z robotyki i długopisów 3D, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i niewątpliwie należały do atrakcji wydarzenia.

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mieli okazję po raz pierwszy tworzyć grafikę za pomocą długopisów 3D. Przygotowaliśmy bogatą bibliotekę modeli. Uczestnicy warsztatów sami decydowali o wyborze modelu do wykonania. Powstała piękna kolekcja kolorowych gwiazdek, motyli i ptaszków.

Warsztaty z robotyki przygotowali i prowadzili członkowie koła informatycznego CMI działającego w naszej szkole.

dziecko z mamą pracują z długopisami 3Ddziecko tworzy model ptaszka za pomocą długopisu 3Dbudowanie toru dla robotycznego pojazdu

Specjalnie na Dzień Otwarty uczniowie zbudowali z zestawów LEGO Education SPIKE™ Prime robota pieska, robota kraba oraz robota pojazd terenowy. Dla każdego z nich napisali program sterujący.

Uczestnicy warsztatów układając z kolorowych płytek tor przeszkód sprawdzali możliwości robotów nie mogąc się nadziwić: skąd robot wie, że ma jechać prosto, skręcić w lewo lub prawo czy się zatrzymać.

Wszyscy chętni mogli również pod okiem trenerów – uczniów- popróbować swoich sił w budowaniu robota według własnego pomysłu.

Całe wydarzenie Dzień Otwarty w SP73 udokumentowaliśmy aparatem fotograficznym NIKON, który również należy do wyposażenia Laboratorium Przyszłości

Zapraszamy do galerii!

Dzień Otwarty 2023 w SP73