• Biblioteczne wiadomości

• Dzień Głośnego Czytania

• 05.10.2022 05:48
        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września.
          Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
        • Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej klasy 1a, 1b, 2a, 2b oraz 3a słuchały czytanych przez bibliotekarza bajek i opowiadań. Starsi uczniowie czasie przerw słuchali czytanej przez nauczycieli powieści kryminalnej pt. "Wielkie zasługi" autorstwa Joanny Chmielewskiej.

Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania.

Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.

Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.

Galeria zdjęć "Dzień Głosnego Czytania" (link otwiera się w nowym oknie)

Martyna Kozłowska

Bibliotekarz szkolny