• Biblioteczne wiadomości

• KSIĄŻKA MIESIĄCA: Luty

• 10.02.2023 18:14
        • A może by tak luty uczynić miesiącem miłości? Nie tylko dlatego, że czternasty dzień tego miesiąca okrzyknięto dniem zakochanych ale dlatego, że potrzebujemy miłości, dzięki której świat ma dużo więcej barw niż biel, czerń i szarość.
        • Pozostając w klimacie zbliżającego się Dnia Świętego Walentego, bibliotekarz szkolny poleca książkę Marcina Pałasza "Licencja na zakochanie".

okładka książki miesiąca Marcin Pałasz „Licencja na zakochanie”okładka książki miesiąca Marcin Pałasz „Licencja na zakochanie”

"Licencja na zakochanie" to opowieść tak zabawna, ciekawa i wciągająca, że najchętniej czytałoby się ją na okrągło, bez ustanku. Ta książka to najlepszy dowód na to, że opowiadanie wcale nie musi się długo i nudno rozkręcać. Czasem wystarczy kilka zdań, by czytelnik momentalnie pokochał głównych bohaterów. Marcin Pałasz ma niezwykle lekkie pióro i ogromne poczucie humoru. Jego historie są napisane prostym, potocznym językiem. A wydarzenia opisane w tej książce mogłyby się przydarzyć każdemu 13-to latkowi.

Głównym bohaterem historii jest trzynastoletni Gucio, mieszkający we Wrocławiu. Chłopiec jest nieco przy kości, a przy tym odrobinę niezdarny, jednak na początku wcale się tym nie przejmuje - ma w końcu przyjaciółkę, Lutkę, na którą zawsze może liczyć. Problemy zaczynają się jednak w chwili, gdy na horyzoncie pojawia się bogaty, przystojny i wysportowany Piotrek.

Zakochany Gucio postanowił nie poddawać się tak łatwo. Wraz z nowo poznanym kolegą, Bąblem stale obmyślał nowy plan zdobycia serca ukochanej. Postanowił być niepoprawnym optymistą, doszukiwał się wad w swoim konkurencie, starał się zaimponować koleżance. Wykorzystał również starą ale jak dobrze nam wszystkim znaną maksymę "przez żołądek do serca". Gucio zaplanował także zmiany wizerunku, czyli szkła kontaktowe i odchudzania.

Oj, planów było wiele. A jakie efekty? Hm... O tym dowiedzcie się już sami.

Polecam!

Martyna Kozłowska