• Biblioteczne wiadomości

• Świąteczne książki

• 19.12.2020 12:26
        • Już mało czasu dzieli nas od wigilijnego wieczoru, ale Święta zaczynają się tak naprawdę dużo, dużo wcześniej, zanim zaświeci pierwsza gwiazdka. Myśli o tym cudownym magicznym czasie tlą się w naszych sercach tygodniami.

• Właśnie dzięki książkom w świątecznym klimacie, możemy odczuwać je jeszcze intensywniej.

Biblioteka szkolna poleca świąteczne książki:

Wielka księga świąt Bożego Narodzenia” praca zbiorowa, wyd. MAC

Książka, która wprawi Waszą rodzinę w świąteczny nastrój. Do tego posiada mnóstwo walorów edukacyjnych. Znajdziecie w niej mnóstwo zadań do wykonania (labirynty, łączenie par, kolorowanie, wycinanie), a także przepisy na pierniczki i ozdoby. Pomiędzy zadaniami są ciekawe opowieści i wiersze. Takie książki o świętach dla dzieci to przyjemne z pożytecznym.

Opowieść wigilijna” Charles Dickens

Klasyka o głębokim doświadczeniu i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. W noc wigilijną ukazuje mu się duch zmarłego wspólnika. Ta wizyta ma uchronić głównego  bohatera przed cierpieniem po śmierci z powodu win popełnionych za życia.

Święty Mikołaj. I Ty możesz mu pomóc”, opracowanie zbiorowe, wyd. Wilga

Interaktywna książka o świętym Mikołaju Można tu znaleźć okienka, ruchome elementy, grę, mnóstwo ciekawostek i inne niespodzianki.  Książka jest trochę magiczna, bo znajdziemy tam dzwonek Mikołaja, gwiezdny pył, a do tego mnóstwo informacji o Świętym Mikołaju i reniferach.

Wigilia Małgorzaty”, India Desjardins, wyd. Dwie siostry

Poruszająca historia o tym, że w Wigilię zdarzają się cuda. Książka ta wzrusza i skłania do przemyśleń, że święta nie u wszystkich są radosnym czasem. Bohaterka książki święta spędza samotnie, ponieważ tak chce, ale w ten szczególny dzień zdarza się coś co odmieni nadchodzące dni....

Noc Wigilijna Olafa” Jessica Julius

Piękna wierszowana opowieść przetłumaczona przez Michała Wojnarowskiego – autora polskich tekstów piosenek z filmu „Kraina lodu”. Barwne ilustracje, uwielbiani bohaterowie i wspaniale opowiedziana historia wprowadzą małych czytelników w świąteczny nastrój.

Jak ratowaliśmy wigilię” Ellen Karlsson

Składająca się z świątecznych tradycji opowieść podzielona na 25 rozdziałów do czytania w grudniowe wieczory. Plus epilog w rozdziale styczniowym

Pewnego razu w Boże narodzenie” wyd. Jedność

W książce znajduje się sześć krótkich historii poruszających istotne dla najmłodszych tematy. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się czym jest odpowiedzialność, życzliwość i przyjaźń. Czytając ta książkę czuć magie świąt dzięki elfom, bałwankom, reniferkom, które wyskakują z każdej strony tej pozycji

Opowieści wigilijne” Agnieszka Nożyńska

To pełne świątecznego uroku i magii opowiadania, których akcja toczy się w wigilijny wieczór. Czy święty Mikołaj spełni marzenie małego Adasia i podaruje mu w prezencie druga mamę? Czy wigilijna gwiazdka spełni trzy życzenia małej Marcelinki? By poznać odpowiedzi na te pytania, wystarczy zajrzeć do środka tej wspaniałej książki, dzięki której w pełni można poczuć magiczną atmosferę świąt.

opisy książek ze stron wydawców

opracowała Martyna Kozłowska