• Warsztaty historyczne Bitwa Warszawska

• Za nami pierwsze zajęcia warsztatowe prowadzone przez trenerki z Fundacji Sofijka – edukacja i rozwój, w ramach projektu promującego wiedzę na temat Bitwy Warszawskiej

• Uczestnicy spotkania zapoznali się z sytuacją Polski po zakończeniu I Wojny Światowej oraz z konfliktem z Rosją. Bitwa Warszawska została uznana za 18 decydującą bitwę świata. Zwycięstwo w niej pozwoliło Polsce zachować niepodległość oraz uchroniło nasz kraj i Europę przed bolszewicką Rosją.

Po krótkiej pogadance każdy z uczniów mógł wcielić się w rolę szyfranta i zająć się rozwiązywaniem różnych zagadek... Rozwiązanie pierwszej z nich pozwoliło na otwarcie tajemniczej skrzynki z rozkazami Józefa Piłsudskiego i opracowanie planu obrony Warszawy.

W tej edukacyjnej zabawie wezmą udział wszyscy uczniowie klas 5-8. Czekamy na kolejne spotkania!

Zapraszamy do Galerii z kreatywnych warsztatów Bitwa Warszawska (album otwiera się w nowym oknie)

Beata Przybysz