• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022 w SP 73

• Nasza szkoła SP 73 aktywnie uczestniczyła w tegorocznej akcji Sprzątanie Świata. We wszystkich klasach podczas godzin wychowawczych przeprowadzone zostały pogadanki i zajęcia poświęcone akcji „Sprzątanie Świata”, jej znaczeniu i spodziewanych efektach.
        • Poruszano problemy takie, jak:

• Konieczność segregacji odpadów.

• Problem zanieczyszczenia środowiska – jak sami możemy zadbać o środowisko w naszym otoczeniu.

• Wyjaśnianie pojęć – powtórne wykorzystanie opakowań, recykling, odzyskiwanie surowców.

• Znaczenie akcji „Sprzątanie Świata” – jakie ma ona przynieść korzyści dla naszej planety i dla nas samych.

Uczniowie klas 3-6 uczestniczyli w akcji bezpośrednio, porządkując boisko szkolne, plac zabaw, a także teren wokół szkoły. Mimo początkowego wrażenia, że okolica szkoły wydawała się być uporządkowana, zebrano wiele worków śmieci – oczywiście segregując je do odpowiednich kategorii – w ten sposób uczniowie odbyli praktyczne ćwiczenia z segregacji. Klasa sportowa (6a) włączyła się do akcji, porządkując ulice, mijane podczas drogi na zajęcia w hali sportowej.

Inicjatywa uczestnictwa w akcji „Sprzątanie Świata” jest ze wszech miar potrzebna i znajduje u dzieci i młodzieży bardzo pozytywny odzew – mamy nadzieję na czynne uczestnictwo również w przyszłorocznej edycji.

Dorota Szymańska - Ehrmann

Zapraszamy do galerii Sprzątanie Świata 2022