• Nasza łąka w Minecraft staje się rzeczywistością

• Nasze drużyny Minecraft razem z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 258 u zbiegu ulic Siedleckiej i Łochowskiej w ostatni piątek września założyły miejską kwietną łąkę.

• Będzie ona nie tylko cieszyła oczy mieszkańców, ale stanie się oazą dla małych skrzydlatych przyjaciół – zapylaczy, np. pszczół, motyli i ptaków. Na skwerku stanął też hotel dla owadów i karmik dla ptaków. Posadziliśmy ponad 500 roślin, w tym gatunki miododajne, takie jak jeżówka purpurowa czy szałwia omszona.

Koncepcja łąki została opracowana przez Zarząd Praskich Terenów Publicznych, w oparciu o projekty "Dzielnicy Marzeń", przygotowane przez nasze zespoły w grze Minecraft w ramach programu "Ciepło dla Pragi".

W pracy pomagali nam dzielnie pani Anna Wrochna i pan Dariusz Kacprzak (zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ) oraz przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy i wolontariusze Fundacji Veolia PL

Grażyna Chmielewska