• Zerówkowicze na medal!

• W piątek, 13 października 2023 roku, w klasie 0a zapanowała niezwykła atmosfera. Tego dnia odbyło się bowiem pasowanie na Zerówkowicza – uroczystość, na którą dzieci czekały z niecierpliwością i radością. To był dzień pełen emocji, niespodzianek i zabawy.
        • Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości: Pani Dyrektor Marzeny Mrozińskiej, Pani Wicedyrektor Joanny Banaszek, Pani Barbary Domańskiej Przewodniczącej Rady Rodziców SP73 i Radnej Dzielnicy Pragi Północ oraz rodziców i nauczycieli. Następnie dzieci zaprezentowały swoje talenty w części artystycznej, która zachwyciła wszystkich obecnych. Były wiersze, piosenki, tańce. Dzieci pokazały, jak wiele potrafią i jak bardzo lubią swoją szkołę.

pasowanie na Zerówkowicza SP73pasowanie na Zerówkowicza SP73

Po występach nadszedł najważniejszy moment – pasowanie na Zerówkowicza. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, obiecując być dobrymi uczniami, kolegami i koleżankami oraz dbać o swoją klasę i szkołę. Pani Dyrektor Marzena Mrozińska i Pani Wicedyrektor Joanna Banaszek dokonały pasowania. Na twarzach dzieci malowała się powaga i duma, od 13 października należą do grona prawdziwych Zerówkowiczów.

Miś Batorek - nasza szkolna maskotka – dzielnie uczestniczył w imprezie, siedział na swoim tronie i obserwował wszystko z uśmiechem. Na pamiątkę każdemu dziecku wręczył maskotkę - małego Misia, która będzie im towarzyszyć przez cały rok szkolny.

Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Było pysznie i wesoło.

Gratulujemy nowym Zerówkowiczom! Życzymy im wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Zapraszamy do fotogalerii Pasowanie na Zerówkowicza 2023

Anna Małachowska