• Dzień Bezpiecznego Internetu 204

•  Wspólnie działajmy, edukujmy i brońmy się przed zagrożeniami w sieci. Twórzmy bezpieczny Internet każdego dnia! - to hasło Dnia Bezpiecznego Internetu 2024
        • Dlaczego bezpieczeństwo online i promowanie odpowiedzialnego korzystania z technologii jest takie ważne?

Internet to niesamowite narzędzie, które daje nam wiele możliwości: komunikacji, nauki, rozrywki, pracy i twórczości. Ale internet to także miejsce, gdzie możemy napotkać różne zagrożenia: cyberprzemoc, hejt, fake news, oszustwa, uzależnienie czy kradzież danych. Aby się przed nimi chronić, musimy być świadomi i kompetentni. Musimy wiedzieć, jak dbać o swoją prywatność i reputację online, jak rozpoznawać i zwalczać fałszywe informacje, jak reagować na nękanie i dyskryminację w sieci, jak zachować zdrowy balans między życiem online i offline.

Nie wystarczy tylko dbać o siebie, trzeba także dbać o innych. Być życzliwym, szanować różnorodność w internecie, zgłaszać nadużycia, udzielać porad czy ostrzegać przed niebezpieczeństwami. Angażować się w działania na rzecz poprawy jakości i bezpieczeństwa internetu, współpracować z innymi użytkownikami i razem budować pozytywny klimat w Internecie. Dołącz do nas i obchodź Dzień Bezpiecznego Internetu 2024!

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 6 lutego, jednak wszystkie wydarzenia organizowane w ramach akcji trwają do końca marca 2024.

Centralnym punktem obchodów jest Konferencja DBI, która ma charakter hybrydowy: w Teatrze Palladium w Warszawie dla zarejestrowanych uczestników oraz dla wszystkich zainteresowanych w formie transmisji online na stronie dbi.pl oraz facebook.com/bezpiecznyinternet. Zapraszamy Nauczycieli i Rodziców

Dla naszych uczniów zaplanowaliśmy bogatą ofertę zajęć online przygotowaną przez organizatorów DBI, warsztaty Asów Internetu prowadzone przez trenerów Fundacji Szkoła z Klasą oraz inne niespodzianki

Twórzmy bezpieczny Internet każdego dnia!

Grażyna Chmielewska