• Dzień Otwarty w naszej szkole SP73

• Dzień Otwarty w SP 73 w Warszawie był pełen atrakcji dla dzieci i rodziców. W sobotę, 10 lutego 2024, można było zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki, kadrą nauczycielską i terapeutyczną, a także zobaczyć, jak pracujemy i jak się bawimy, jak wiele ciekawych i różnorodnych zajęć oferuje nasza szkoła!
        • Dzień Otwarty trwał od 10:00 do 13:00, rozpoczęliśmy go uroczystym przedstawieniem o Kaczce Dziwaczce oraz pokazami gimnastyki, które przygotowali uczniowie z klas 1-3. Następnie zaprosiliśmy gości do zwiedzania szkoły i uczestniczenia w licznych warsztatach i atrakcjach.

Dla miłośników nauki i eksperymentów przygotowaliśmy warsztaty z chemii, fizyki i biologii, gdzie można było przeprowadzić ciekawe doświadczenia i dowiedzieć się o zjawiskach przyrodniczych. Miłośnicy nowych technologii mogli wziąć udział w warsztatach z programowania i robotyki, zobaczyć, jak działają drukarki 3D i długopisy 3D, a także samodzielnie spróbować rysować i tworzyć własne projekty. W pracowniach językowych można było sprawdzić swoje umiejętności z angielskiego i niemieckiego, a także poznać kulturę i zwyczaje innych krajów.

Dla tych, którzy lubią gry i zabawy, również nie zabrakło atrakcji. W holu szkoły można było ćwiczyć z wykorzystaniem podłogi interaktywnej reagującej na ruch i dotyk. Na sali gimnastycznej czekała dmuchana zjeżdżalnia, która dostarczyła wielu emocji i śmiechu oraz trening w unihokeja, w której to grze specjalizują się uczniowie z naszych klas sportowych.

W salach lekcyjnych czekały na gości gry i łamigłówki logiczne rozwijające myślenie i kreatywność. Była również czarodziejska komnata z dobrą wróżką spełniającą życzenia i wręczającą upominki.

Mali goście mogli również zobaczyć sale lekcyjne, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne i terapeutyczne. Mogli porozmawiać z nauczycielami i terapeutami, którzy opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania. Nasza szkoła oferuje indywidualne podejście do każdego ucznia, dostosowując program nauczania i metody pracy do potrzeb i możliwości dziecka.

Dzień Otwarty w naszej szkole był bardzo udany i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i zapraszamy ponownie! Mamy nadzieję, że spodobała się Wam nasza szkoła i że dołączycie do naszej społeczności smiley

Zapraszamy do galerii Dzień Otwarty w SP73 2024

autor zdjęć: Agnieszka Sobczak