• Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich

• 14 lutego we WCiES odbyła się IV Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich, na której poruszano zagadnienia związane z prawami do czystego, zdrowego środowiska.
        • Naszą szkołę SP73 reprezentowali uczniowie: Sylwia Potocka (klasa 8a), Aleksandra Kuczyńska (klasa 8a), Bartłomiej Saulus (klasa 7b).

Całe wydarzenie prowadził Warszawski Rzecznik Praw Ucznia pan Damian Jaworek.

W wystąpieniach otwierających wzięły udział m. in. wiceminister MEN pani Paulina Piechna-Więckiewicz, wiceprezydent m.st Warszawy pani Renata Kazanowska, p. o. Mazowieckiej Kurator Oświaty pani Wioletta Krzyżanowska.

Prezentacje eksperckie prowadzone były przez członkinie Centrum Aktywizmu Klimatycznego, WFF oraz Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Część warsztatowa opierała się na międzyszkolnej dyskusji związanej ze zdrowym środowiskiem.

Praktycznym zadaniem uczestników było stworzenie projektu do przedmiotu debaty. Uczniowie naszej szkoły wykazali się nieszablonowym podejściem do tematu oraz wysokim poziomem merytorycznym stworzonego projektu, za który otrzymali gorące owacje od kolegów i nauczycieli z warszawskich szkół średnich.

Zapraszamy do galerii IV Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich

Gratulujemy wystąpienia!