• Warto mieć marzenia

• Mamy to! Po dwudziestu pięciu latach starań doczekaliśmy się nowoczesnej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia.
        • 5 kwietnia 2024 r. z całą pewnością zapisze się w historii naszej szkoły jako święto sportu, bowiem w tym dniu odbyło się otwarcie wymarzonej hali przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego.

Tą wyjątkową uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pani Wiceprezydent Warszawy Renata Kazanowska, Burmistrz Pragi - Północ Pan Paweł Lisiecki, Zastępca Dzielnicy Praga - Północ Dariusz Kasprzak, Zastępca Dzielnicy Praga - Północ Jacek Wachowicz, Radni i Radne m.st. Warszawy i Dzielnicy Praga – Północ, Dyrektorka Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy Joanna Gospodarczyk, Pani Dyrektor Bożena Ćwiklińska, Dyrektorki i Dyrektorzy praskich szkół, Rodzice, absolwenci i uczniowie. Zaproszeni goście wygłosili słowa uznania i podziękowania, a uczniom życzyli realizowania pasji i dalszych sukcesów w sporcie.

uroczystość otwarcia hali sportowej przy SP73 w Warszawieuroczystość otwarcia hali sportowej przy SP73 w Warszawieuroczystość otwarcia hali sportowej przy SP73 w Warszawie

Pani Dyrektor Marzena Mrozińska w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia naszych marzeń - władzom m.st. Warszawy, władzom dzielnicy, wieloletniej Dyrektor Pani Bożenie Ćwiklińskiej, Pani Joannie Banaszek, Panu Jarosławowi Słockiemu. Nawiązała także do słów wypowiedzianych podczas wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali, że ten „praski cud XXI wieku” jest symbolem uporu, determinacji, wytrwałości i tego, że to my ludzie, jeśli tylko chcemy, możemy dużo zdziałać.

Po przemówieniach Pani Dyrektor oraz zaproszonych gości nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie Pan Jarosław Słocki zaprosił przybyłych gości do kibicowania. Mieliśmy okazję zobaczyć rozgrywki unihokeja początkujących w tej dziedzinie klas trzecich, obecnych uczniów klas sportowych oraz występy absolwentów. Niewątpliwą atrakcją był również, wywołujący wiele emocji, pokaz wsadów koszykarskich mistrza świata Piotra Grabowskiego. Całość uświetnił występ tancerek przygotowanych przez Panią Monikę Wojdę.

Na licznie przybyłych uczniów, absolwentów oraz mieszkańców Pragi przed gmachem hali czekał piknik rodzinny z grillem. Najmłodsi goście mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, posmakować waty cukrowej czy popcornu.

Wszyscy z niedowierzaniem i radością przyglądali się nowej hali sportowej, która jest dowodem na to, że marzenia się spełniają.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tej profesjonalnej hali sportowej!

Katarzyna Kopyścińska - Łada

Zapraszamy do galerii Otwarcie Hali Sportowej przy SP73

Autor zdjęć: Aneta Mierzejewska

Zdjęcia wykonano aparatem NIKON D5600 zakupionym ze środków programu #Laboratoria Przyszłości