• AKTUALNOŚCI

• Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• Tydzień Bibliotek organizowany od 2004 roku przez tysiące polskich bibliotek w dniach 8-15 maja, połączony z Dniem Bibliotekarza, w tym roku obchodzony jest w całej Polsce po raz 17, pod hasłem Zasmakuj w Bibliotece.

• Terapia Ręki dla Rodziców

• Terapia ręki ma na celu usprawnienie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów ręki, dłoni i palców. Terapia ta polega na wykonywaniu i doskonaleniu różnych czynności manualnych dostosowanych do wieku i zainteresowań dziecka.

• E-lekcje! Praca zdalna 4-8 maja

• Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci, nie wiem jak Wy, ale my marzymy już o szkolnym gwarze, spotkaniu z Wami i dobrze nam znanej nauce w ławce. Mamy nadzieję, że wirus, który opanował świat „zrezygnuje” z obecności w naszym kraju, że „znudzi” mu się pobyt wśród ludzi i w końcu wrócimy do „zwykłego” życia.
          • Święta Majowe

• Majówka zazwyczaj kojarzy się nam z dniami wolnymi od szkoły, z wyjazdami i słońcem. Zwykle przed tymi świętami zespół nauczycieli historii wraz z uczniami przygotowywał apel, w trakcie którego wszyscy mogliśmy przypomnieć sobie z jakimi wydarzeniami historycznymi związane są te dni.

• Wirtualna Majówka

• Majówka 2020 będzie się znacząco różniła od tych, które znamy z poprzednich latach. Epidemia koronawirusa uniemożliwi cieszenie się wycieczkami, dalszymi wypadami za miasto czy spotkaniami z dużą grupą znajomych.

• Dla Rodziców o Grach Komputerowych

• W związku z sygnałami jakie docierają do mnie od Państwa na temat korzystania w wolnym czasie przez uczniów z gier (PC, konsolowych, PSP na telefon itp.) zachęcam do przeczytania poniższego artykułu.
          • Filmowe ekranizacje lektur szkolnych

• Filmowe ekranizacje lektur szkolnych to już osobny rozdział w historii kinematografii. Lektury szkolne to szczególny rodzaj filmu, który zmienia spojrzenie na literaturę.
          • ASERTYWNOŚĆ

• W życiu należy dbać o dobre kontakty z ludźmi, ale nie rezygnować z własnej autonomii, godności i z prawa do decydowania o sobie.
          • E-Lekcje! dla uczniów klas trzecich!

• Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci, święta już za nami. Mamy nadzieję, że spędziliście je bardzo miło, że przykicał do Was króliczek i pozostawił małe, słodkie co nieco i że nabraliście sił i chęci do dalszej pracy.

• Grażyna Chmielewska
      • Paulina Siewierska