• NASZE AKTYWNOŚCI

• Zapraszamy do lektury artykułów o naszych działaniach w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

• Projekt uczniowski Przeciw Przemocy

• 15.06.2023 22:36
          • W ramach programu Laboratoria Przyszłości został zrealizowany projekt Przeciw Przemocy na film uczniowski
            Celem projektu było zwrócenie uwagi na problem przemocy wśród dzieci i
             młodzieży oraz zdobycie umiejętności korzystania z cyfrowych kamer i edytorów video.
          • Autorem pomysłu, scenariusza oraz reżyserem filmu jest Piotr Ołdak z klasy 8e. Aktorzy zostali wyłonieni w castingu szkolnym, do którego zgłosiło się wielu chętnych uczniów z klas 4-8. Swoje aktorskie umiejętności najlepiej zaprezentowali: Ola i Zuzia z klasy 8a, Alex, Maciek, Paweł i Jeremi z klasy 8b, Piotr z 8e oraz Ani z klasy 5b. Oni też zagrali w filmie.

Oprócz świetnej zabawy uczestnicy projektu zdobyli liczne umiejętności:

• z zakresu obsługi kamer cyfrowych, na co należy zwrócić uwagę przy nagrywaniu, czyli orientacja urządzenia, kadrowanie, ustawienie względem źródła światła, jakość dźwięku

• poznali programy do obróbki i montażu filmów,

• formaty plików video

Oczywiście pamiętali o przestrzeganiu prawa autorskiego przy szukaniu odpowiedniej muzyki do filmu.

Nad realizacją projektu czuwały panie: Martyna Kozłowska, Anna Kamińska i Małgorzata Komosa

Zapraszamy na pokaz filmowy: https://youtu.be/0ywudhG0ALU

Grażyna Chmielewska