• Polska Akademia Dzieci

• Pierwszy na skalę międzynarodową Uniwersytet Dzieci prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy swobodnie wybierają obszar swoich zainteresowań badawczych i prowadzą na ich temat wykłady.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu na różnych uczelniach wyższych w całej Polsce. W Warszawie wykłady PAD mają miejsce na Uniwersytecie Warszawskim.

Zwieńczeniem roku akademickiego w ramach Polskiej Akademii Dzieci jest konferencja naukowa dla dzieci, która jest corocznie organizowana na Dzień Dziecka. Podczas konferencji odbywa się kilka wykładów prowadzonych przez Młodych Prelegentów oraz znanych polskich i zagranicznych naukowców.

• SP 73 i PAD

• Nasza szkoła SP 73 uczestniczy w zajęciach Polskiej Akademii Dzieci od 2012 roku. Program od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a liczba uczestników rośnie z roku na rok. W minionym roku szkolnym 2018/2019 mieliśmy 32 studentów PAD.

Formuła PAD, wykładowcami są zarówno osoby dorosłe – najczęściej pracownicy naukowi różnych uczelni, jak i uczniowie, stwarza zdolnym wspaniałą okazję zaprezentowania swoich pasji i wiedzy z różnych dziedzin.

Co roku w salach Uniwersytetu Warszawskiego nasi uczniowie prowadzą wykłady. Opowiadają o swoich różnorodnych zainteresowaniach, a zasób posiadanej przez nich wiedzy w niektórych przypadkach wprost zdumiewa.

• Inauguracja PAD 2019

• 30.01.2020 06:48
            • W dniu 17 października 2019r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym, inauguracyjne spotkanie w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Uczniów – studentów gościły sale Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Mokotowskiej.

• Pełna treść artykułu
            • SP 73 i PAD

• 26.01.2020 21:18
            • Nasza szkoła SP 73 uczestniczy w zajęciach Polskiej Akademii Dzieci od 2012 roku. Program od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a liczba uczestników rośnie z roku na rok. W minionym roku szkolnym 2018/2019 mieliśmy 32 studentów PAD.

• Pełna treść artykułu