• Polska Akademia Dzieci

        • Pierwszy na skalę międzynarodową Uniwersytet Dzieci prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy swobodnie wybierają obszar swoich zainteresowań badawczych i prowadzą na ich temat wykłady.

          Zajęcia odbywają się raz w miesiącu na różnych uczelniach wyższych w całej Polsce. W Warszawie wykłady PAD mają miejsce na Uniwersytecie Warszawskim.

          Zwieńczeniem roku akademickiego w ramach Polskiej Akademii Dzieci jest konferencja naukowa dla dzieci, która jest corocznie organizowana na Dzień Dziecka. Podczas konferencji odbywa się kilka wykładów prowadzonych przez Młodych Prelegentów oraz znanych polskich i zagranicznych naukowców.

          • SP 73 i PAD

          • Nasza szkoła SP 73 uczestniczy w zajęciach Polskiej Akademii Dzieci od 2012 roku. Program od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a liczba uczestników rośnie z roku na rok. W minionym roku szkolnym 2018/2019 mieliśmy 32 studentów PAD.

            Formuła PAD, wykładowcami są zarówno osoby dorosłe – najczęściej pracownicy naukowi różnych uczelni, jak i uczniowie, stwarza zdolnym wspaniałą okazję zaprezentowania swoich pasji i wiedzy z różnych dziedzin.

            Co roku w salach Uniwersytetu Warszawskiego nasi uczniowie prowadzą wykłady. Opowiadają o swoich różnorodnych zainteresowaniach, a zasób posiadanej przez nich wiedzy w niektórych przypadkach wprost zdumiewa. 

            WIĘCEJ

             

        • Inauguracja PAD 2019
          • Inauguracja PAD 2019

          • 30.01.2020 06:48
          • W dniu 17 października 2019r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym, inauguracyjne spotkanie w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Uczniów – studentów gościły sale Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Mokotowskiej.

          • Reprezentacja naszej szkoły w tym roku, jak zwykle, składa się z uczniów uzdolnionych w różnych dziedzinach, realizujących indywidualne programy nauczania i osiągających bardzo dobre wyniki w nauce. Podobnie jak w latach minionych, wykłady odbywać się będą średnio raz w miesiącu, a zakończy je uroczysta gala na początku czerwca.

            Podczas pierwszego w tym roku spotkania wszystkich uczestników powitał Dziekan Wydziału Pedagogicznego UW, dr hab. Rafał Godoń. Wygłosił on również pierwszy w tym roku wykład, pod znamiennym tytułem „Czym jest nauka?”.

            Jeszcze przed rozpoczęciem wykładów wszyscy uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie, przez co stali się członkami społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego.

            Kolejny wykład, a właściwie występ – dwa utwory na skrzypce, zaprezentowała Natalia - uczennica drugiej klasy szkoły muzycznej. Mimo młodego wieku zadziwiła wszystkich profesjonalizmem wykonania, jak również radością i brakiem tremy.

            Oprócz wykładów studenci mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, które nawiązują do Uniwersytetu Dziecięcego Marii Curie-Skłodowskiej – zajęć, prowadzonych przez nią dla grupy dzieci. Były to pierwsze tego typu zajęcia w historii, w ówczesnych czasach, niezwykle innowacyjne i nowatorskie.

            Po wysłuchaniu wykładów młodzi studenci mogli do woli zadawać wykładowcom pytania, niektóre bardzo szczegółowe i dociekliwe, ale żadne nie pozostało bez odpowiedzi.

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, ponieważ wielu spośród naszych studentów ma już pomysły na wykłady i prezentacje, w których chcą podzielić się z innymi swoimi pasjami i swoją wiedzą.

            Nowością w tym roku jest przyjęcie zasady, że dla studentów - wykładowców przewidziane są indywidualne dyplomy Polskiej Akademii Dzieci, jak również zaświadczenia potwierdzające aktywność w formie wolontariatu, bardzo potrzebne przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

            Dorota Ehrmann, Marzena Mrozińska

          • Wróć do listy artykułów
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Copyright Szkoła Podstawowa nr 73       

    Wszelkie prawa zastrzeżone