• Projekty Szkolne

• Dzień Ziemi 2021 i programiści SP73

• Mieszkamy na wyjątkowej planecie - Ziemi, która zapewnia od tysięcy lat niezbędne warunki dla naszego przetrwania – schronienie, bezpieczeństwo i podstawy biologicznej egzystencji.
        • Gdyby Ziemia mogła mówić, z pewnością powiedziałaby, że nie oczekuje od nas odważnych deklaracji i wielkich słów. Tylko zapytałaby każdego z nas co zrobił, by mogła przetrwać i być bezpiecznym i zdrowym miejscem do życia.

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r.

Tego dnia organizowane są różne akcje mające na celu promowanie zachowań, które będą chroniły naszą planetę.

Młodym programistom z SP73 tematyka ochrony środowiska jest bardzo bliska. Dla swoich koleżanek i kolegów oraz internautów odwiedzających naszą stronę przygotowali sympatyczną animację w środowisku Scratch, może będzie motywacją do codziennych działań na rzecz ochrony naszej planety: A wiecie, że istnieje ptak, który potrafi latać do tyłu? To koliber. Więc jest co chronić …

Grażyna Chmielewska