• Projekty Szkolne

• Reklama dźwignią kultury!

• W ramach promocji działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym Warszawy oraz ochroną i opieką nad zabytkami klasa 8c realizuje projekt edukacyjny "Reklama dźwignią kultury".
        • Uczniowie poznają historię 4 zabytków, czyli dzieje budynków, mieszkańców oraz urzędów w nich rezydujących.

Zabytek staje się leitmotivem ścieżki edukacyjnej, która, dzięki spotkaniom w Fotoplastikonie, zajęciom z fotografii, wycieczkom plenerowym i lekcjom z konserwacji, wzbogaci wiedzę beneficjentów o dziedzictwie kulturowym miasta.

W ramach projektu powstaną grafiki zrealizowane przez młodzież. Prace staną się ozdobą szkół, ale najpierw pokazane zostaną na wernisażu i wystawie w Pałacyku Konopackiego.

Na wernisaż zapraszamy całą społeczność szkolną oraz opiekunów dzieci. Zwieńczeniem spotkania będzie lalkowe przedstawienie "Tajemnice warszawskiej Starówki".

Monika Osowska

Projekt edukacyjny Fundacji Bez Wizy współfinasowany przez Miasto Stołeczne Warszawa - Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków