• Projekty Szkolne

• Projekty szkolne to krótkie cykle zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, w ramach których realizujemy własne programy autorskie lub uczestniczymy w inicjatywach zewnętrznych.

Ich realizacja wzmacnia nie tylko zdobywanie nowych wiadomości z różnych dziedzin. Realizacja projektów rozwija przede wszystkim kreatywność, wyobraźnię i logiczne myślenie. Uczniowie zdobywają umiejętność pracy zespołowej, systematyczności i odpowiedzialności, doskonalą umiejętność samokształcenia.

Większość zadań projektowych realizujemy z wykorzystaniem narzędzi i technologii cyfrowych.

Realizacja projektów służy zdobywaniu kluczowych kompetencji XXI wieku.

• Nasze zawodniczki w Girls Camp w Am Mellensee

• 22.06.2023 19:24
          • W dniach od 26 do 29 maja 2023 r. dziewczęta uprawiające sport w UKS „Orlęta”, działającym przy naszej szkole, wzięły udział w kilkudniowym campie, który odbył się w niemieckiej miejscowości Am Mellensee.
          • Wyjazd dziewcząt został ufundowany przez międzynarodową organizację Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, finansowaną przez rządy Polski i Niemiec. Partnerem i organizatorem ze strony Niemiec było stowarzyszenie unihokeja Floorball Verband Berlin - Brandenburg e.V.

Tematem przewodnim spotkania było zapoznanie się i wymiana kulturowa dziewcząt z Polski i Niemiec, które trenują unihokej. Sport ten, był ważnym tłem do wzajemnego poznania kultury obu krajów.

A wszystko zaczęło się dwa lata temu. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie „1: 0 dla niemieckiego”  ogłoszonym przez Goethe Institut. Konkurs łączył w sobie rozgrywki w piłce nożnej i quizy związane z językiem niemieckim. Dziewczęta, które do projektu przygotowywane były przez Panią Annę Milej oraz Pana Jarosława Słockiego, zakwalifikowały się do finału i pierwszy raz miały możliwość zetknięcia się bezpośrednio z kulturą Niemiec. Wywarło to na nich ogromne wrażenie i stało się inspiracją do poszukiwań kontaktów w Niemczech, ale tym razem ukierunkowanych na unihokej - dziedzinę sportu, która jest przewodnią w naszej szkole oraz w działającym przy niej Uczniowskim Klubie Sportowym "Orlęta".

Na propozycję współpracy odpowiedział Pan Adrian Muehle z Floorball Verband Berlin - Brandenburg e.V. Owocem nawiązanej współpracy było spotkanie naszych dziewcząt z niemieckimi zawodniczkami unihokeja w czasie trwania Girls Camp w Am Mellensee.

W czasie obozu dziewczęta doskonaliły technikę gry pod kierunkiem niemieckich trenerek w grupach mieszanych. Oprócz treningów miały możliwość wzięcia udziału w wielu innych aktywnościach jak np. gry i zabawy na powietrzu, tworzenie filmów poklatkowych, sztuka użytkowa czyli plecionkarstwo oraz wykonywanie biżuterii.

Tak więc, spotkanie dziewcząt z Polski i Niemiec było wspaniałym, wielowymiarowym projektem, w którym przenikały się wzajemnie działania o charakterze kulturalnym, sportowym i społecznym. Po zakończonym obozie wszystkie uczestniczki wyraziły ogromną wdzięczność za możliwość poznania koleżanek z Niemiec. To osobiste spotkanie z rówieśniczkami i prowadzenie rozmów w językach niemieckim i angielskim uznały za jedną z najwyższych wartości tego wyjazdu.

Mamy nadzieję, że nawiązany przez nas kontakt z niemiecką organizacją sportową zaowocuje dalszą współpracą.

Zapraszamy do galerii zdjęć Międzynarodowy projekt sportowy w SP73

Anna Milej