• Projekty Szkolne

• Projekty szkolne to krótkie cykle zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, w ramach których realizujemy własne programy autorskie lub uczestniczymy w inicjatywach zewnętrznych.

Ich realizacja wzmacnia nie tylko zdobywanie nowych wiadomości z różnych dziedzin. Realizacja projektów rozwija przede wszystkim kreatywność, wyobraźnię i logiczne myślenie. Uczniowie zdobywają umiejętność pracy zespołowej, systematyczności i odpowiedzialności, doskonalą umiejętność samokształcenia.

Większość zadań projektowych realizujemy z wykorzystaniem narzędzi i technologii cyfrowych.

Realizacja projektów służy zdobywaniu kluczowych kompetencji XXI wieku.

• Szkoła promująca wolontariat

• 27.03.2024 13:21
            • Przez ostatnie pół roku nasza szkoła SP73 brała udział w projekcie "Pomagamy innym" zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
            • Kronika Zielonej Szkoły

• 12.07.2023 04:48
            • Uczniowie klasy 5b po powrocie z czterodniowej wyprawy na Zieloną Szkołę, pełni wrażeń i nowych doświadczeń, postanowili wspomnienia z wycieczki opracować w formie Kroniki Zielonej Szkoły.
            • Nasze zawodniczki w Girls Camp w Am Mellensee

• 22.06.2023 19:24
            • W dniach od 26 do 29 maja 2023 r. dziewczęta uprawiające sport w UKS „Orlęta”, działającym przy naszej szkole, wzięły udział w kilkudniowym campie, który odbył się w niemieckiej miejscowości Am Mellensee.