• Projekty Szkolne

• Projekty szkolne to krótkie cykle zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, w ramach których realizujemy własne programy autorskie lub uczestniczymy w inicjatywach zewnętrznych.

Ich realizacja wzmacnia nie tylko zdobywanie nowych wiadomości z różnych dziedzin. Realizacja projektów rozwija przede wszystkim kreatywność, wyobraźnię i logiczne myślenie. Uczniowie zdobywają umiejętność pracy zespołowej, systematyczności i odpowiedzialności, doskonalą umiejętność samokształcenia.

Większość zadań projektowych realizujemy z wykorzystaniem narzędzi i technologii cyfrowych.

Realizacja projektów służy zdobywaniu kluczowych kompetencji XXI wieku.

• Moje Zwierzątko

• 26.06.2022 20:46
            • Każde dziecko marzy o własnym zwierzaku: piesku, kotku lub innym czworonożnym przyjacielu. Temat ten często przewija się w rozmowach dzieci.
            • Dzień Ziemi 2021 i programiści SP73

• 26.06.2022 18:11
            • Mieszkamy na wyjątkowej planecie - Ziemi, która zapewnia od tysięcy lat niezbędne warunki dla naszego przetrwania – schronienie, bezpieczeństwo i podstawy biologicznej egzystencji.
            • Projekt edukacji ekologicznej

• 26.06.2022 18:12
            • W naszej szkole realizujemy program edukacji ekologicznej "EkoMisja Nie Marnuję"
              Program został przygotowany przez Federację Polskich Banków Żywności.